Şişli / İstanbul          EN | AR
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi
+90 212 224 61 94 info@dratillaalp.com

Kulak hem yüz ile belirli oran ve açılarla uyum içerisindedir hem de kendi yapısı içerisinde belirli oranlar ve açılar içerir. En çok yapılan kulak estetiği; kepçe kulak (prominent ear) operasyonudur. Kepçe kulak ameliyatlarında çoğunlukla genel anesteziye gerek yoktur. Kulak estetiği için pek çok ameliyat teknigi tanımlanmıstır. Doğru teknik seçildiği taktirde, dogal ve estetik bir görünüme kolayca ulasılabilir. Kulak estetiği ameliyatlarında, kulağı tek başına değerlendirmek yerine yüzün bir parçası olduğu göz önüne alınarak, burun şekli ve açılarıyla da bir uyum içerisinde olması gerektiği unutulmamalıdır. Böylelikle doğal bir kulak şekline ulasmak daha kolay olacaktır.

KEPÇE KULAK AMELİYATLARINDA İZ KALIR MI?
Bu ameliyatlarda kulak arkasında, yaklasık 2 cm boyutunda bir iz kalır ve bu izi hastanın kendisinin veya bir baskasının görebilmesi de söz konusu değildır, kaldı ki zaman içerisinde iz zaten silikleşerek yok olur gider.

KULAK MEMESİ ONARIM VE ŞEKİLLENDİRİLMESİ NEDİR ?
Genellikle ağır küpeler takılması sonucu kulak memesi doğal şeklini kaybederek asağıya doğru sarkar, daha uzun ve biçimsiz bir görünüm alır. Bazen bu şekil değisikliğine ek olarak ağır küpe kullanımı sonucu, kulak deliği genişler veya boylu boyunca kulak memesi yırtılır. Kulak memesi şeklinin düzeltilmesi, yırtıklarının onarılması veya küpe delığinin daraltılması; 20 dakika süren ve lokal anestezi altında yapılan ameliyatlardır.

İletişim Bilgileri

İletişim Formu
Yasal Uyarı

Bu web sitesi sağlık hizmeti vermemektedir, insanları bilgilendirmek ve sitemiz hakkında bilgi vermek amacı ile hizmet etmektedir. İnternet sitesinde yer alan bilgiler hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmak üzere verilmez. Site içeriğimizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak sorumluluk siteyi ziyaret eden kişiye aittir.