Kaş Ekimi

Kaş ekimi uygulamasından sonra , ömür boyu dökülmeyen, istenildiği gibi şekil verilen doğal kaşlar elde ediliyor.

Gözlerimizin ve kaşlarımızın yüzümüze kattığı ifade düşünülünce kaşlarımızdaki problemlerin bizi ne denli etkileyeceği ortadadır.

Günümüz şartlarında kadınların artık daha bakımlı oldukları düşünülünce ve güzellik uğruna aldıkları hizmetler bazen beklenmedik sonuçlar doğurmaktadır. Bazı uygulamalar kaşların hızlı bir şekilde ve geri dönüşümsüz dökülmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra psikolojik sebepler, sağlık problemlerineden ötürü kullanılan ilaçlar ve tedaviler, genetik faktörler sonucu kaşlardaki dökülme ve kaş şeklini değiştirmek kalınlaştırmak isteyen kişiler için artık kaş ekimi kalıcı ve talep gören bir yöntem halini almıştır.

Kaş ekimi erkeklere de uygulanan ama özelliklede bayanlar tarafından yoğun olarak talep ettiği bir operasyon haline gelmiştir.

Kaş ekimi fue tekniğiyle lokal anestezi atında 2-3 saat içinde uygulanmaktadır. İki kulak arası başın arka tarafından yani dönor alanımızdan ihtiyaç kadar kök alabileceğimiz küçük bir alanı kısaltıp micro motor yardımıyla grefetleri tek tek alıyoruz. Kaş ekiminde tekli saç teli içeren greftler kullanmamız gerektiği için 2 ve 3 lü olan greftleri tekli saç teli içeren kök halinde ayrıştırıyoruz.

Açıklığın durumuna göre 200 ila 600 kök arası greft yeterli olacaktır. Uygulama sonrası süreç saç ekiminde olduğu gibidir. Ekilen saç telleri 1 ay süresince dökülür. Ekimden 3 ay sonrasında kaşlar çıkmaya başladıktan sonra parmaklarınız ile kaşların çıkış yönüne doğru masaj yapmanız yön konusunda etkili olur. 6-8 ayda süreci tamamlamış olur.