Meme Dikleştirme

Büyük memelerin sarkık olma olasılığı daha fazlayken, bazen hamilelik, emzirme vb. nedenlerden dolayı küçük memeler de genç ve dik görünümlerini yitirerek sönmüş bir balon gibi sarkık görünebilirler. Meme büyüklüğünü değiştirmeden sadece sarkıklığın giderilmesi ameliyatlarına meme dikleştirme ameliyatı denir. Çok sayıda meme dikleştirme ameliyat tekniği vardır. Bu ameliyatların bir kısmi lokal anestezi altında yapılabilir. Sonuçları mutlu edicidir. Bu ameliyat sonrası memeler diri bir görünüm kazanırlar.

Her İki Meme Arasındaki Sarkıklık Veya Büyüklük Olarak Bir Asimetri Varsa Ya Da Areola Denilen Koyu Kısımların Boyutları Farklıysa Bunlar Düzeltilebiliyor Mu ?

Meme ve areola asimetrileri hem küçültme hem büyütme hem de dikleştirme operasyonlarında simetrik hale getirilir. Eş zamanlı olarak meme sarkıklıkları da düzeltilir. Eğer meme büyüklüğü normal ama sarkıklık mevcut ise büyüklük değiştirilmeden sadece meme dikleştirme ameliyatı uygulanır.

Meme Ucunun Dışarıya Doğru Çıkamadığı, Çukur Şeklinde İçeride Kalmış Olduğu Memelere Yapılabilecek Bir Şey Var Mı?

Meme ucunun içeride olması hem görünümü nedeniyle sıkıntı nedeni olur, hem cinsel hayati etkiler hem de emzirme döneminde birtakım yetersizliklere yol açar. Meme başı, cerrahi olarak dışarı çıkarılabildiği gibi çok çıkıntılı meme ucunu da küçültmek mümkündür.

Ameliyat Nasıl Uygulanır?

Hangi tekniğin uygulanacağına karar verilmesi memenin sarkıklık derecesine ve meme dokusunun miktarına bağlıdır. Meme küçük, hafif düzeyde sarkık, cilt kalitesi iyi ise silikon protez ile meme büyütülürken aynı zamanda dikleşme de sağlanır. Meme orta ve ileri derecede sarkık, meme dokusu yetersiz ve boşalmış gibi görünüyorsa bu durumda meme başı renkli kısım çevresinde çepeçevre ve bu çizgiye dik bir çizgi olacak şekilde cerrahi kesi yapılarak meme dikleştirme ameliyatı uygulanır ve dolgunluğu da sağlamak için silikon protez yerleştirilmesi uygun olur. Meme orta ve ileri derecede sarkık, dolgunluğu da iyi ise bu durumda sadece meme dikleştirme ameliyatı daha uygundur.

Meme Dikleştirme Estetiği Öncesi Ve Sonrası Fotoğraflarını Nasıl Görebilirim ? Meme Dikleştirme Estetiği Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Göğüs dikleştirme estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmek, göğüs dikleştirme estetiği fiyatlarını öğrenmek için form doldurarak veya whatsapp’tan bize yazarak iletişime geçebilirsiniz.