Saç Ekimi

Saç ekimi teknikleri ülkemiz de uzun yıllardır kullanılmaktadır. Uygulamakta olduğumuz Fue (Folicular Unite Transplantation) tekniği bugün saç ekimi konusunda dünyadaki son teknik ve teknolojidir.

Fue yöntemiyle, öncelikle saç köklerin alınacağı iki kulak arası başınızın arka bölgesi olan donör alana lokal anestezi uygulanarak uyuşması sağlandıktan sonra siz acı,sızı ve ağrı hissetmeden saç kökleriniz etrafındaki mikroskopik dokuyla birlikte kesi, dikiş, iz olmadan saç telinizin kalınlığına uygun uçlarla (0,6 – 0,9 mm) tek tek alınarak saçsız alana açılan kanallara taşınır.

Operasyonunuz 1 gün içerisinde yaklaşık 4 ila 8 saat arasında gerçekleştirilirken, sizi sosyal hayatınızdan alıkoymaz. Uygulama esnasında da sağladığı konfor düşünülünce uzun zaman beklemenin zaman kaybından başka bir şey olmadığını bilmelisiniz. Ekimden sonra kafanızda şişlik, gözünüzde morluk ya da ağrı, kanama gibi durumlar söz konusu değildir. Sizden tek istediğimiz verilen ilaçlarınızı 1 hafta içerisinde dikkatli şekilde kullanmanız ve bir kaç gün söylemiş olduğumuz şeylere dikkat etmenizdir. Bu konuda hassasiyet gösterdiğiniz takdirde ekimden sonraki süreci en iyi şekilde sorunsuz tamamlamış oluruz.

Hastanın Taburcu Edilmesi:

Otelde kalmak istemeyen hastalar hariç bütün hastalar operasyon sonrası taburcu edilir. Hastanede yatmalarına gerek yoktur. Dokunun alındığı bölüm özel bir sargı yapılır. Böylece dış bölge ile temasın kesilmesi estetik bir şekilde sağlanmış olur.

Saç Yıkama Süreci:

Operasyonunuzu yaptıktan sonra 3. gün ekim yapılan alana ilk müdahaleyi biz yaparak yıkama işlemini size detaylıca anlatıp gösteririz. Siz de 10 – 12 gün boyunca bizim size gösterdiğimiz şekilde yıkama işlemini gerçekleştirerek ekim yapılan alanda kabuklanma ya da pıhtılaşma oluşmasını engellemiş olursunuz.

Saçların Çıkma Süreci:

Ekimden sonraki 1 aylık dönem saç ekiminde dökülme süreci denilen dönemdir. Yani ekilen köklerin ucundaki saçların bir kaç günlük adaptasyon sürecinde yeterince beslenememesi ve hava akımına uğraması sebebiyle dökülmesidir. Fakat şunu da belirtmeliyiz ki bu dökülme kesinlilke herkeste olacak ya da tamamen ekilen saçların hepsi dökülecek diye bir şey yok. Tamamı ya da bir kısmı dökülse de, hiç dökülmese de kesinlikle bir sorun söz konusu değildir. Bu, süreç içindeki normal bir durumdur.

3. ayına geldiğinizde ise artık yavaş yavaş ekilen kökler kendini saç olarak deri üstünde göstermeye başlar. Bu şu anlama gelmektedir: Artık saçlarınızın çıktığını rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

6. ayına geldiğinizde ise sürecin yarısını tamamlamış olursunuz, yani ekilen saçlarınızın yarısı çıkmış olur. Minimum 8, maksimum 1,5 yıl içerisinde ise ekilen saçların tamamı çıkmış olurken süreci tamamlanmış oluruz.