Sakal ve Bıyık Ekimi

Kıl çıkmayan sakal kısmında tek çözüm sakal ekimidir. Tam köselik, seyreklik ve bölgesel dökülme durumlarında rahatlıkla uygulama yapılarak sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Sakal ekiminde yine saç ekiminde olduğu gibi fue tekniğiyle uygulama yapmaktayız. Donör sahamız iki kulak arası, başın arka bölgesi olup ordan aldığımız kökler dökülmeme özelliğine sahip olduğu için ekilen bölgede de hiçbir zaman dökülmeyecektir.

Sakal ekiminde en önemli ayrıntılardan biri açılan kanalların yatık bir şekilde açılması ve tekli olacak şekilde greftlerin dikkatlice ekilmesidir.

Sakal ekimleri diğer ekimlere göre daha zor ve hassasiyet gerektiren bir ekimdir.

Tıpkı saç ekiminde olduğu gibi sıkıtlı değil kişinin ihtiyacını göz önünde bulundurarak tek bir seansda süreye takılmadan dikkatlice 4000-4500 greftlere kadar sakal ekimi gerçekleştiriyoruz. Çünkü ne kadar sık olursa o kadar doğal görünümlü sakal ekimi gerçekleşmiş olur.

İyileşme süreci oldukça kolaydır. Dokular kendini bir hafta 10 gün içinde yeniler.Ekim sırasında oluşan kırmızı kabuklar 7-10 gün içerisinde yok olur. 10. gün kökler iyice yerleşmiş olur.

Ekimden sonraki 10 günlük süreç yıkama işleminin gerçekleştirilerek.kabuklanmanın yok olmasını sağlayan süreçtir.Bu süreç gözlemimiz dahilinde çok dikkat edilmesi gereken bir dönemdir.

Ekilen sakal ve bıyıkların bir kısmı ya da tamamı 1-2 ay içerisinde şok dökülme yaşar. Bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Kimilerinde hiç dökülme olmazken başkalarında tamamı bile dökülebilir. Bu normal bir süreçtir. Dökülen sakal ve bıyıklar uyuma fazından sonra, yani ekimden ortalama 2 ay sonra çıkmaya başlar. Ve 6 ile 8 ay içerisinde forma girmiş olur.